Realizace

Vinyl

Originální imitace dřeva

Mezi přednosti tohoto materiálu patří velká odolnost opotřebení, zejména proti vlivu kolečkové židle a vlhkému prostředí. Jako typ krytiny se výborně hodí pro podlahové vytápění, i díky své velké rozměrové stálosti. Navíc chrání před alergiemi. Jeho široké spektrum imitujících dřevených vzorů, v provedení rustikal nebo elegance, doplňují ve stejných odstínech podlahové lišty a schodišťové hrany. Povrch a struktura jednotlivých dílců napomáhá k minimální úrovni hluku a snadné údržbě. Neocenitelnou výhodou je ekonomická výhodnost i vzájemná kombinovatelnost dezénů pro členitější prostory.

Výhradní dodavatel: FATRA

Marmoleum

Přírodní alternativa mnoha barev

Tento moderní typ podlahové krytiny nabízí více než 160 druhů barev, které se dají navzájem kombinovat a vytvářet různé obrazce a variace. Velkou předností je stálost vůči UV záření. To díky přírodním pigmentům a dřevité moučce, které obsahuje. Řadí se mezi homogenní podlahoviny, tzn. že jeho struktura a barevnost prostupuje celou tloušťkou materiálu. Díky této vlastnosti nejsou vidět jednotlivá jemná mechanická poškození. Marmoleum představuje příjemné, na dotek teplé řešení vašeho interiéru, které je vhodný i pro podlahové vytápění. Životnost 20 až 30 let rozhodně není výjimkou.

Výhradní dodavatel: FORBO

 

Dřevěná podlaha

Tradiční cestou k vůni dřeva

Masivní krytina patří mezi „klasiku“ podlahářského průmyslu. Její tvrdost, a s tím související třída zátěže, závisí na druhu dřeva, ze kterého je vyrobena. Při čemž jako nejměkčí surovina je používán smrk a ostatní jehličnaté stromy. Naopak mezi nejtvrdší se řadí exotické dřeviny. Kvalitu materiálu rozdělujeme na typy A (bez suků a bělů), B a C (se suky a bělem). Důležitým aspektem při výběru tohoto typu krytiny je nevhodnost pod podlahové vytápění! K důležité součásti pokládky náleží povrchová úprava lakováním či olejováním. To dodá masivní podlaze finální výraznost, vzhled a barvu.

Výhradní dodavatel: ESCO
 

Koberec

Teplo, barvy a pohodlí

Hlavním devízu všech typů koberců představuje izolace! Jedná-li se o stránku tepelnou, ta minimalizuje ztráty tepla z místnosti a tím šetří náklady na vytápění. Druhým typem je izolace zvuková, jež napomáhá pohlcování hluku, což oceníme zejména v dětských pokojích. Mezi další užitečné výhody tohoto typu podlahové krytiny se řadí měkkost našlapovaného povrchu, ozdobná funkce a pocit útulnosti. Nelze opomenout ani údržbu a péči, která se řadí s využitím moderních vysavačů k jedné z nejjednodušších.

Výhradní dodavatel: GEBHARDT